Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Жилюк С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Жилюк С. І. 
Без апологетики. Витоки оновлення православної церкви в Україні / С. І. Жилюк. - Житомир : Полісся, 2000. - 164 c. - укp.

Обгрунтовано ідею реформування православної церкви в Україні. З наукових позицій розкрито актуальні для сучасного православ'я історичні, правові та еклезеологічні основи національно-церковної автокефалії, проблеми канонічності, мови богослужіння, Вселенського визнання. Проаналізовано вплив національних і соціальних протиріч на формування догматичних постанов у епоху Вселенських соборів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-6 + Э372.24-3 + Э372.27-36-018.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Жилюк С. І. 
Обновленська церква в Україні (1922 - 1928) : Моногр. / С. І. Жилюк. - Рівне : Рівнен. держ. гуманіт. ун-т, 2002. - 384 c. - Бібліогр.: с. 326-368. - укp.

Висвітлено діяльність Обновленської (Синодальної) церкви в Україні, проаналізовано державно-церковні та міжцерковні відносини 1920-х рр. Розкрито актуальні для сучасного православ'я проблеми автокефальності, канонічності, Вселенського визнання, мови богослужіння. Проаналізовано ідею утворення єдиної Української православної церкви, а також особливості її реформування.

Освещена деятельность Обновленческой (Синодальной) церкви в Украине, проанализированы государственно-церковные и межцерковные отношения 1920-х гг. С научных позиций раскрыты актуальные для современного православия проблемы автокефальности, каноничности, Вселенского признания, языка богослужения. Проанализированы идея создания единой Украинской православной церкви, а также особенности ее реформирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-36 + Т3(4УКР)61-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Жилюк С. І. 
Ідейні засади православного оновлення та практична діяльність Всеукраїнської православної автокефальної синодальної церкви : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 09.00.11 / С. І. Жилюк; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2005. - 31 c. - укp.

Проаналізовано ідейні засади православного оновлення та діяльності Обновленської церкви в Україні. Зроблено висновок, що рух за оновлення традиційного православ'я обумовлений необхідністю подолання кризових явищ у церкві, головними ознаками яких є надмірний консерватизм і заполітизованість. Він має глибоке історичне коріння та змістовну ідейно-теоретичну базу, яка відображена в обновленських програмах церковного реформування 1920-х рр. З'ясовано характер міжправославного протистояння в Україні зазначеного періоду та показано основні риси кризи сучасного українського православ'я, що дало змогу визначити загальні тенденції у полеміці між церквами щодо питань канонічного устрою, автокефальності, благодатності, Вселенського визнання. На підставі результатів досліження з'ясовано політичну мотивацію цієї полеміки та запропоновано відмовитися від апелювання проблем канонічності у процесі налагодження конструктивного діалогу між церквами. Відзначено, що розв'язання внутрішньоцеркової кризи є можливим за умов сутнісних змін у догматично-канонічній, богослужбовій, морально-етичній, соціальній сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Жилюк С. І. 
Канонічне право : навч. посіб. / С. І. Жилюк, О. В. Іщук, М. М. Якубович; Остроз. акад. - Острог, 2008. - 212 c. - укp.

Охарактеризовано процес формування канону, висвітлено розуміння канонічного права у католицькій, православній та протестантській традиціях. Проаналізовано проблеми канонічного характеру в історії східного християнства. Увагу приділено джерелам канонічного та церковного права, екклезіологічним і правовим вимірам автокефалії. Показано місце канонічної творчості в історії православної церкви. Розглянуто канонічність богослужбової мови.

Охарактеризован процесс формирования канона, освещено понимание канонического права в католической, православной и протестантской традициях. Проанализированы проблемы канонического характера в истории восточного христианства. Внимание уделено источникам канонического и церковного права, экклезиологическим и правовым измерениям автокефалии. Показано место канонического творчества в истории православной церкви. Рассмотрена каноничность богослужебного языка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-62 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА727118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жилюк С. І. 
Релігійна політика царизму на Волині (1793 - 1917 рр.) : монографія / С. І. Жилюк, Б. Є. Бойко; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Острог, 2010. - 228 c. - Бібліогр.: 399 назв. - укp.

Проаналізовано греко-українську церкву як українську етноконфесійну складову Волині у процесі утвердження в краї російської православної церкви (РПЦ), особливості інституційного розвитку РПЦ наприкінці XVIII - початку ХХ ст. Висвітлено суспільно-релігійні зміни на Волині впродовж ХІХ - початку ХХ ст., етноконфесійну політику царизму й її наслідки. Визначено пріоритетні напрямки діяльності царського самодержавства у сфері зміцнення впливу російського православ'я на Волині.

Проанализированы греко-украинская церковь как украинская этноконфессионная составляющая Волыни в процессе утверждения в регионе русской православной церкви (РПЦ), особенности институционного развития РПЦ в конце XVIII - начале XX ст. Освещены общественно-религиозные изменения на Волыни на протяжении ХІХ - начале ХХ ст., этноконфессионная политика царизма и её последствия. Определены приоритетные направления деятельности царского самодержавия в сфере укрепления влияния русского православия на Волыни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР-9ВОЛ)34/35-021.5 + Э372.240.91(2-891)4/5 + Т3(4УКР346)4/5-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА732825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Жилюк С. І. 
Релігійне життя Житомирщини наприкінці 1970-х - початку 1990-х рр. : монографія / С. І. Жилюк, Л. А. Паніна; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Острог, 2011. - 268 c. - Бібліогр.: 311 назв - укp.

Проаналізовано основні напрямки, форми та методи реалізації партійно-державної релігійної політики на Житомирщині наприкінці 1970-х - початку 1990 рр. На основі вивчення наукової літератури та залучення архівних документів показано, що перші роки "перебудови" не принесли позитивних змін у конфесійному житті регіону, а релігійні зміни на Житомирщині відбулися лише у 1989 - 1991 рр., коли вони синхронізувались із суспільно-політичними процесами всеукраїнського значення. Увагу приділено проблемам конструювання моделей врегулювання державно-церковних відносин і міжцерковних конфліктів, що виникають внаслідок мобілізації релігії у політичних цілях, з метою досягнення оптимальної екстраполяції міжнародних стандартів у сфері свободи на суспільно-політичний і соціокультурний контекст України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЖИТ)63-7 + Э29(4УКР-4ЖИТ)36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА741293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Жилюк С. І. 
Справа архієпископа Орлика: доля духовенства Житомирщини 20-х - 30-х рр. ХХ ст. : наук.-попул. вид. / С. І. Жилюк, О. А. Альошина; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Острог, 2008. - 150 c. - укp.

На підставі вивчення архівних документів і матеріалів досліджено історію УАПЦ на Житомирщині у 1920 - 1930-х рр. Висвітлено життя та діяльність архієпископа С. Орлика, а також багатьох інших священиків і віруючих, які зазнали жорстоких репресій від комуністичного режиму. Наведено відомості про політичну та релігійну ситуацію на Житомирщині у даний історичний період, висвітлено ставлення жителів регіону до сталінської Конституції та виборів до Верховної Ради СРСР. Наведено відомості про антирадянські виступи селян у Бердичівському районі у 1930 р. Розглянуто матеріали архівно-слідчих справ 1938 р. про масові арешти та розстріли священиків - жителів Бердичева. Наведено статистичні дані про кількість репресованих селян за вияв релігійних почуттів у Червоноармійському, Новгород-Волинському, Городецькому районах Житомирщини.

На основе изучения архивных документов и материалов рассмотрена история создания и деятельности УАПЦ в Житомирской области в 1920 - 1930-х гг. Изложены материалы о трагической судьбе архиепископа С. Орлика, а также многих других священников и верующих, подвергшихся жестоким репрессиями со стороны коммунистического режима. Изложены сведения о политической и религиозной ситуации в Житомирской области в исследуемый исторический период, освещено отношение жителей региона к сталинской Конституции и выборам в Верховный Совет СССР. Даны сведения об антисоветских выступлениях крестьян в Бердичевском районе в 1930 г. Рассмотрены материалы архивно-следственных дел о массовых арестах и расстрелах священников - жителей Бердичева. Приведены статистические данные о количестве репрессированных крестьян за проявление религиозных чувств в Красноармейском, Новгород-Волынском, Городецком районах Житомирской области.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА719922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бернацький В. Р. 
Антирелігійна політика більшовиків на Волині-Житомирщині у 1920 - 1930-х роках : [монографія] / В. Р. Бернацький, С. І. Жилюк, В. М. Шеретюк. - Рівне : О. Зень, 2017. - 259 c. - Бібліогр.: с. 177-212 - укp.

На основі широкого кола джерел, насамперед архівних документів, відображено основні напрями, форми і методи антирелігійної політики більшовиків на Волині - Житомирщині у 1920 - 1930-х рр. Досліджено етноконфесійну структуру населення краю та сфери впливу релігійних об'єднань. Розкрито характер та масштаби репресій більшовицького режиму проти духовенства та віруючих в означений період, показано масове закриття культових споруд як засіб ліквідації матеріальної бази церкви. Проаналізовано суспільно-релігійну активність населення у 1920-х рр. та суспільні й релігійні вияви антирадянських настроїв у 1930-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4РІВ)6-55 + Э29(4УКР-4РІВ)36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА809692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Слов'янський світ і Україна : зб. наук. пр. на пошану ректора Рівнен. держ. гуманітар. ун-ту, проф. Руслана Постоловського / Ґ. Базюр, Н. Байда, В. Баран, А. Блануца, Ю. Візітів, О. Ворон, О. Ворон, М. Гон, О. Григоренко, О. Гуменюк, А. Гурбик, Р. Давидюк, В. Данильчук, І. Десятничук, В. Доброчинська, С. Жилюк, О. Завальнюк, Л. Заглинська, Н. Івчик, А. Киридон, Н. Кінд-Войтюк, О. Комарніцький, Ю. Крамар, Т. Кузьма, О. Кундеус, М. Кучерепа, О. Левак, О. Лукомська, Д. Малежик, І. Мартинчук, Р. Михальчук, Н. Нечаєва-Юрійчук, О. Озимчук, Т. Опанасюк, Г. Панишко, Л. Паніна, І. Панчук, Н. Плюта, Б. Прищепа, О. Прищепа, І. Рибачок, О. Санжаревський, С. Синяк, А. Слесаренко, В. Смолій, А. Стемпіцький, Ю. Терешко, В. Троян, С. Троян, І. Філіпчук, А. Філінюк, К. Цинк, Т. Шамсутдинова-Лебедюк, С. Шаправський, К. Шевчук, Р. Шеретюк, С. Шульга; ред.: В. Шеретюк; Рівненський державний гуманітарний університет. - Рівне : О. Зень, 2021. - 430 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Наведено матеріали, присвячені 70-річчю від дня народження професора, ректора Рівненського державного гуманітарного університету, заслуженого діяча науки і техніки України, члена-кореспондента Академії педагогічних та соціальних наук, члена-кореспондента Міжнародної слов'янської академії Р. М. Постоловського. Подано наукові розвідки з історії слов'янських народів і широкого спектру проблем української історії різних періодів. Розкрито демографічні, економічні та політичні фактори розвитку колоніальної ідеї у Франції в новий час. Висвітлено особливості сучасних взаємовідносин чоловіка та жінки в ісламі. Розглянуто питання політичних аспектів українсько-польських: від Люблінської унії до Люблінського трикутника. Визначено особливості ідентифікації сучасних протестантів в Україні. Досліджено мистецтво Волині XVI - XVII ст. у науковій спадщині професора Мечислава Ґембаровича. Окреслено інноваційні виклики вивчення історії у контексті реалізації завдань нової української школи. Увагу приділено колективній пам'яті як ціннісно-смисловій матриці національної ідентичності. Вивчено міжнародний досвід приватних військових компаній, визначено перспективи для України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(49=СЛ) я434 + Т3(4УКР) я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського